Chwytliwe i popularne hasło „Feel the gravel” rajdowi kibice kojarzą z reguły z Rajdem Polski. Jednak rajdowe szutrowe święto nie ogranicza się jedynie do rundy WRC odbywającej się corocznie w naszym kraju z bazą w Mikołajkach. Luźną nawierzchnią, zarówno kibice jak i zawodnicy, mogą cieszyć się od lat podczas cyklu Szuter Cup – Szutrowy Puchar.

To tutaj kierowcy mają niesamowitą frajdę z rywalizacji a kibice radość z podziwiania efektownej jazdy bokami w wykonaniu „mistrzów szutru”.

Tegoroczny cykl Inter Cars Szuter Cup – Szutrowy Puchar rozgrywany jest jak dotychczas w północno-wschodniej części Polski. 4 rundy, z czego dwie w okolicach Białegostoku, kolejna w Jezioranach, Rajd Kormoran z bazą w Mikołajkach..

Regulamin ramowy rozgrywek oraz wszelkie Komunikaty i Informacje dostępne będą w zakładce „Dokumenty”. Gestor cyklu – Olsztyński Klub Rajdowy – zaprasza także zawodników spoza Polski, a rodzime załogi z pewnością przyjmą możliwość międzynarodowej rywalizacji za wielki honor.

Całkowita łączna długość odcinków specjalnych w rajdzie SzuterCup musi mieścić się między 30 a 60km. Odcinek specjalny (OS) nie może być krótszy niż 5 km. Wymóg ten nie dotyczy widowiskowego odcinka (Prolog, Odcinek Super Specjalny itd.). Organizatorzy każdej kolejnej rundy, są zadowoleni z powyższych zapisów umieszczonych bezpośrednio w ramowym regulaminie Cyklu, bo jest to wielki ukłon w stronę Zawodników gloryfikujących szutrowe odcinki.

Strona cyklu SzuterCup oraz jego profil na popularnym portalu społecznościowym będzie przynosił coraz to nowsze informacje na temat tegorocznych rund. Strona internetowa www.szutercup.pl służyć będzie także do prezentowania sylwetek Zawodników w poszczególnych klasach, publikacji regulaminów uzupełniających każdej rundy, wyników oraz pokazywania rajdowemu kibicowi relacji foto i video.


Na kibiców i zawodników organizatorzy w poprzednich latach nie musieli wyczekiwać, co skłania do poważnej refleksji, że być może nie wszystkie drogi zostały
wykonane dzięki UE w technologii asfaltowej… i oby tak pozostało na wielu trasach Szuter Cup.